Aquapark Galandia : Bazény a atrakcie

V areáli Termál Centra Galandia v Galante sa nachádza 7 bazénov, z toho 4 sa nachádzajú vo vnútornej časti, ktorá je v prevádzke celoročne.

Bazén v aquaparku Galandia

Bazény s vodnými atrakciami v aquaparku Galandia

Vodné atrakcie v bazénoch aquaparku Galandia

Je tu možné nájsť Veľký relaxačný bazén s teplotou vody 28-30 °C, celková plocha bazéna je 364 m2 a priemerná hĺbka je 1,3 metra.

Najväčšou atrakciou tohto bazéna je predovšetkým špeciálny divoký kanál, v ktorom je nainštalovaných 9 trysiek s prietokom vody až 100 m³/h s nasmerovaním proti odstredivej sile prúdiacej vody.

Okrem toho je tu tiež možné nájsť zátylkové sprchy, vodný vír, vzduchové lavice alebo aj masáž chodidiel.

Kľudový aj detský bazén

Pre tých, ktorí hľadajú relax, je určený hypertermálny kľudový bazén s teplotou vody 36°C, perličkovým kúpeľom, hydromasážnymi tryskami a podhladinovým osvetlením. Detský bazén je určený predovšetkým najmladším návštevníkom aquaparku. Teplota vody sa tu pohybuje okolo 30°C a je tu možné nájsť zvieratká a vodný zvon. 

Dojazdový bazén pre dojazd z tobogánu

Vo vnútornej časti sa nachádza ešte jeden bazén – tzv. dojazdový bazén, ktorý slúži pre dojazd z 90 metrov dlhého tobogánu.

Vonkajšie bazény v areáli Galandie

Vonku na návštevníkov čaká 25 metrov dlhý plavecký bazén, s teplotou vody 26°C. Bazén je v prevádzke iba počas letných mesiacov, no občas sa jeho prevádzka predĺži na september.

Súčasťou vonkajšieho areálu je aj ďalší detský bazén s viacerými atrakciami a tiež tzv. výplavový bazén, ktorý slúži na vyplávanie z vnútornej časti do vonkajšej. Práve tu je možné nájsť vodné delo, hojdací záliv, vodný chŕlič a hydromasáže. Do tohto bazéna sú nasmerované aj dva vonkajšie tobogány.

Detský bazén v aquaparku Galandia