Termál Centrum Galandia : Okolie a zaujímavosti

Galanta návštevníkom poskytuje zaujímavé okolie, ktoré je priam stvorené na výlety.

Historické pamiatky Galanty

Avšak, aj samotné mesto má niekoľko historických pamiatok, ktoré stoja za návštevu. Zaujímavý je renesančný kaštieľ zo 17. storočia, ktorý mal samostatné opevnenie. Tvorili ho nárožné veže prepojené múrom. V 18. storočí ho v barokovom štýle prestavali.

Dnes je kaštieľ sídlom múzea, rovnako ako aj rodové sídlo Esterházyovcov. Tento neogotický kaštieľ postavili v roku 1860, ale na staršom základe. Je azda najznámejšou zachovanou stavbou postavenou podľa romantickej anglickej tudorovskej gotiky. Kaštieľ dotvára park. Súčasťou mestských pamiatok je aj rímskokatolícky kostol, v ktorom je možné nájsť cenné oltárne maľby a sochu Krista na kríži z roku 1670.

Okolité zaujímavé mestá

Galanta sa nachádza v blízkosti dvoch krajských miest: Trnavy a Nitry. Obe majú starobylé centrá, v ktorých je možné nájsť množstvo pamiatok. Trnava má dokonca označenie „slovenský Rím“. Nachádza sa v ňom veľké množstvo kostolov, okrem iného je tu tiež možné navštíviť mestské divadlo.

V Nitre sa zase nachádza divadlo Andreja Bagara, kritikmi označované ako jedno z najlepších slovenských divadiel. Dominantou Nitry je mestský hrad a neďaleký románsky kostolík v Dražovciach. V oboch mestách je možné navštíviť niekoľko zaujímavých múzeí a galérii. Jazerné plochy je možné nájsť v Senci, malé termálne kúpalisko sa nachádza aj v dedinke Diakovce.

Nezamŕzajúce Vincovo jazero

Populárne je aj Vincovo jazero, vzdialené asi 7 km od mesta. Vďaka termálnej vode ide o nezamŕzajúce jazero, blízko ktorého tiež stojí kúpalisko. Jednou z najväčších vodných plôch v okolí je však vodná nádrž Kráľová, ktorá je centrom vodných športov.

Veľkým lákadlom je aj Žitný ostrov s mŕtvymi ramenami, ktoré sú útočiskom vzácnych vtákov a iných živočíchov. Je to ideálne miesto pre splavovanie. Okrem toho sa v okolí Malého Dunaja nachádza niekoľko unikátnych drevných mlynov, ktoré sa určite oplatí navštíviť.